تاثیر-هدایای-تبلیغاتی-در-کسب-و-کار

تاثیر هدایای تبلیغاتی در کسب و کار چیست؟

تاثیرهدایای تبلیغاتی در کسب و کار بر هیچ فروشنده و خریداری پوشیده نیست؛ قبل از هر چیزی لازم است بدانیم که تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟

تبلیغات (Advertising) به تکنیکی گفته میشود: که تولید کننده یا فروشنده با دادن اطلاعاتی به عموم مردم آن ها را از تولید و وجود محصولاتش آگاه می سازد. در تبلیغات، اطلاعات کسب و کار، کالا و خدمات گنجانده می شود. تبلیغات را می توان مکمل فروش نیز نامید، اینکه ذهن دیگران را نسبت به خرید کالایی تغییر دهیم و بچرخانیم یعنی تبلیغ کرده ایم.

ریشه ی تبلیغات شاید به چهار هزار سال پیش برگردد؛ آنجا که برروی صخره ها و سنگ های بزرگ پیام های تبلیغاتی حک کرده بودند. تبلیغات وسیله ایست برای برقراری ارتباط بین مشتری و کالا( کسب و کار). در یک کلام شناساندن کالا به مشتری و بازاریابی، تبلیغات نام دارد.(Marketing)

تبلیغات در شکل های مختلفی انجام می شود: ممکن است یک تبلیغات تلویزیونی، یا یک آگهی در مجله، یا حتی یک آگهی آنلاین باشد؛ رسانه های اجتماعی و حتی تبلیغات بازرگانی نیز نوعی تبلیغات هستند.

اما دادن هدایای تبلیغاتی هم از شکل های سنتی تبلیغات است که هیچ گاه از بین نخواهد رفت و از شکل های دیگر تبلیغات، قوی تر است؛ و می تواند بازاریابی فوق العاده ای داشته باشد. با این که امروزه بازار تبلیغات آنلاین بسیار داغ است اما نمی توان از تاثیر تبلیغات برونگرا و آفلاین غافل ماند.

هدایای تبلیغاتی چیست؟

کمتر کسی پیدا می شود که  از هدیه دادن و هدیه گرفتن خوشش نیاید؛ و آن یکی از موفق ترین راههای بازاریابی می باشد و ماندگارتر از دیگر روش های تبلیغاتی دیگر است؛ هدایای تبلیغاتی نوعی تبلیغات هوشمندانه است؛ کار عمده ی آن ها معرفی کالا، شرکت، ویا محصولات و ماندگار کردن آن ها در یاد و خاطره هاست.

هدیه ی تبلیغاتی نفیس و خاص

هر شرکتی می تواند برای بالا بردن بازاریابی هدیه ای را در نظر بگیرد که نام آن شرکت را در بر داشته باشد و یا حتی گاهی بعضی شرکت ها، برخی محصولات خود را رایگان در اختیار مشتری قرار می دهند، و مشتری با یک بار مصرف از آن محصول و در صورت راضی بودن از آن شرکت خرید خواهد کرد.

هدیه ی تبلیغاتی در اصل نوعی تشکر از مشتریست. هدیه باید بسیار کاربردی، با کیفیت، خلاق، لاکچری ، متناسب و از محصولات برند خود شرکت باشد.

گاهی هم هدایای تبلیغاتی از محصولات خود شرکت نیست اما کالایی است که بسیار پرکاربرد و ضروری است؛ منظور این است که گاهی شاید مارک و آرم تبلیغاتی بر روی یک ساعت یا یک خودکار حک شده باشد؛ فقط به خاطر این که همیشه جلوی چشم باشد.

کار اصلی هدایای تبلیغاتی همین است همیشه در دید مشتری بودن تا او و اطرافیان او برند مورد نظر را انتخاب کنند. هدایایی که تبلیغاتی هستند نام شرکت و نام برند شما را در قلب و در ذهن مشتری تثبیت می کند. وبا صدای بلند کالای خود را فریاد می زنند.

یه طور کلی هدایای تبلیغاتی برای معرفی کالا و ایجاد رقابت و تشویق کردن مشتری و یادآوری کالا یا خدمات مورد نظر داده می شوند. فرمول ساده است؛ یک محصول کاربردی را انتخاب کنید، لوگوی طراحی شده تان را روی آن چاپ کنید و آن را به مردمی هدیه بدهید که تمایل دارید شما را در قلب ها و ذهن های شان بسپارند و در آینده از شما خرید کنند.

لازم به ذکر است که اولین هدایای تبلیغاتی در ایالات متحده آمریکا، و به شکل دکمه های یادبود بوده است. شرکت نام برده، امروزه به شرکت بین الملل کالا ها و هدایای تبلیغاتی مشهور و معروف است.

هدایای تبلیغاتی پر مصرف و به روز

تاثیر هدایای تبلیغاتی در کسب و کار چیست؟

هدایای تبلیغاتی تاثیرات بسزایی در بازاریابی و کسب و کار دارند؛ نقش آن ها به عنوان یک بازاریاب، باورنکردنی است. تحقیقات نشان داده است که اکثر خریداران، کسانی هستند که هدیه ی تبلیغاتی دریافت کرده اند و آمار آن ها از کسانی که تنها تبلیغات را دیده اند بیشتر است.

در واقع هدیه دادن، مساویست با فروش بیشتر و سود بیشتر و در نتیجه موفقیت بیشتر. در کل تاثیر هدایای تبلیغاتی مثبت است. از جمله تاثیرات مهم هدیه دادن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مشتری در هر زمان وهر مکان نام تجاری شما را به یاد خواهد آورد.
 2. هدایای تبلیغاتی شهرت شرکت و کسب و کار را افزایش خواهد داد.
 3. مشتری دریافت کننده ی هدیه تبلیغاتی همیشه وفادار خواهد ماند. به این معنی که همیشه یک احساس و ارتباط عاطفی خوب بین کسب و کار و مشتری وجود دارد.
 4. جذب مشتری
 5. بازدهی و فروش بالا
 6. انتقال حس خوب به مشتری
 7. شناسایی محصول
 8. هدایای تبلیغاتی حتی گاهی رنج ضرر مالی را هم کاهش می دهد و حس بهتری را ایجاد می کند.
 9. ایجاد رابطه ای صمیمی و نزدیک بین مشتری و فروشنده.
 10. تنها و بهترین را ارتباط بین مشتری و فروشنده.

از اهداف کلی این هدایا می توان به طور خلاصه به موارد زیر اشاره کرد: مطرح کردن و معرفی کردن کالا ویا خدمات، قدردانی از انتخاب مشتریان وفادار و حتی مشتریان کنونی، تبلیغات محصول به شکل پیشرفته و نوین و موثر، جلب کردن توجه مشتریان جدید و در نهایت ایجاد نگرشی مثبت.

ست هدایای تبلیغاتی لاکچری

انواع هدایای تبلیغاتی:

تحقیقات نشان داده است که بیشتر دریافت کنندگان تمایل بسیار زیادی دارند که آن را در زندگی روزمره شان استفاده کنند و آن هدیه کاربردی و مفید باشد؛ پس قبل از هرچیزی به این فکر کنید که هدیه تان کاربردی باشد. و کیفیت آن هدیه حداقل بین 8 تا 14 ماه باشد. اگر عمر هدیه ی تبلیغاتی تان از این کمتر باشد به اعتبار شما ضربه خواهد زد. اکنون نوبت انتخاب نوع هدیه تبلیغاتی ست:

 1. هدایای تبلیغاتی خاص
 2. هدایای تبلیغاتی ارزان
 3. هدایای تبلیغاتی لاکچری
 4. هدایای تبلیغاتی مدیریتی
 5. هدایای تبلیغاتی نفیس
 6. هدایای تبلیغاتی الکترونیکی
 7. هدایای تبلیغاتی چرمی
 8. هدایای تبلیغاتی خلاقانه

برخی شرکت ها از هدایای تبلیغاتی خارجی استفاده می کنند مانند اسپیکر و ست کامپیوتر که هزینه ی گزافی دارد. آن ها معتقدند که این گونه هدایا بیشتر مورد قبول و پسند جامعه هستند. و هدایایی که پیشرفت و مدرن باشند بازاریابی را بالاتر می برند. البته بسیار هزینه بر است و ریسک بالایی دارد مگر این که برای گروه خاصی از مخاطبین ارائه شود.

هدایای تبلیغاتی خاص:

این گونه هدایا بسیار متفاوت، لوکس و نفیس هستند و مورد توجه هر مشتری قرار نمی گیرند چون اکثرا به دنبال هدایای معمولی و عرف جامعه هستند. هدایای تبلیغاتی خاص، منحصر بفرد هستند؛ برای بازاریابان شجاعی که می خواهند متفاوت و خاص وباعث افتخار دیگران باشند.

چای- خوری- فیروزه- کوبی

هدایای تبلیغاتی ارزان:

خودکار پلاستیکی تبلیغاتی بهترین، مقرون به صرفه ترین و موثرترین راه حل اقتصادی است. اشتباه فکر نکنید ارزان بودن هدایا اصلا به معنی بی کیفیت بودن کالا نیست؛ در عوض هدایایی با قیمتی مناسب هستند که بیشتر در همایش ها و نمایشگاه ها عرضه می شوند.

مسلما مناسب مدیران و کارفرمایان خاص نخواهند بود. یکی از بهترین انواع تبلیغات, دادن هدیه به مشتری است و یکی از مناسب ترین هدیه ها, دادن خودکار تبلیغاتی ارزان است.

خودکار-پایه-دار-ارزان-
هدایای تبلیغاتی ارزان

هدایای تبلیغاتی لاکچری:

این نوع هدایا بیشتر مخصوص مدیران شرکت ها، پزشکان و کاربران خیلی خاص است. هزینه ی تهیه این نوع هدایای تبلیغاتی لاکچری بسیار زیاد است. و بازاریاب ها و شرکت هایی که تمایل دارند که بیشتر در چشم ها بدرخشند و خیلی خاص باشند از هدایای لاکچری و لوکس استفاده می کنند

هدایای-تبلیغاتی-لاکچری
هدایای تبلیغاتی لاکچری

هدایای تبلیغاتی مدیریتی:

این گونه هدایا بیشتر به صورت ست و مجموعه ارائه می شوند؛و باید بسیار مورد پسند مدیران قرار گیرند. هدایای مدیریتی، نفیس هستند؛ گاهی محصولاتی تهیه شده از چرم و یا هدایای نفیسی مانند کتاب های نفیس و یا حتی هدایای دیجیتالی می باشند.

اگر قصد هدیه دادن اینگونه ست های مدیریتی را دارید و اطلاعات کافی ندارید حتما مقاله: ?‍? ست مدیریتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟مطالعه کنید.

ست-مدیریتی-جدید- لاکچری
هدایای تبلیغاتی مدیریتی

هدایای تبلیغاتی نفیس + کتب نفیس

کتب نفیس نه تنها ذهن مشتری بلکه قلب او را هم تسخیر می کنند؛ مخصوص مشتریان خاص می باشند. و به مشتری می فهماند که ارزش او بسیار زیاد است.

این نوع هدایا بسیار قیمتی و با ارزش هستند. با هدیه نفیس، به مخاطبان خاص نشان می دهید که او بسیار خاص و دارای اصالت است و دادن چنین حسی رضایت مشتری را بسیار بالا می برد.

کتاب-قران-با-جعبه-چوب-و-چرم-نفیس
هدایای تبلیغاتی نفیس

هدایای تبلیغاتی خلاقانه:

همه می دانیم که اگر برای کسی وقت بگذاریم و خلاقیت خرج کنیم؛ او به خوبی متوجه خواهد شد که چقدر برای ما مهم بوده است. و مشتریان نیز از دریافت هدایای تبلیغاتی خلاقانه به چنین درکی، یعنی همان مهم بودن دست خواهند یافت.

گاهی اصلا نیاز به هزینه های اضافی و زیادی هم ندارد. فقط برای موفق بودن در بازاریابی به ابتکار و خلاقیت احتیاج است. می توان به جرات گفت که بهترین نوع هدایای تبلیغاتی همان هدایای تبلیغاتی خلاقانه است.

می توان به جرات گفت که قیمت هدیه نادیده می شود وقتی که هدیه مبتکرانه و خلاقانه باشد؛ و صد در صد موفق تر خواهد بود.

سرکلیدی-فلزی-تبلیغاتی-خاص
هدایای تبلیغاتی خلاقانه

هدایای تبلیغاتی چرمی:

این نوع از تبلیغات بسیار گسترده و متنوع و نفیس می باشند. به طور کلی هدایای تبلیغاتی چرمی می تواند هر هدیه که یا از چرم تهیه شده یا کاوری از چرم داشته باشد. البته با نام شرکت عرضه کننده ی کالا. مانند:

هدایای- تبلیغاتی- چرمی
هدایای تبلیغاتی چرمی

هدایای تبلیغاتی الکترونیکی:

امروزه به روزترین و مدرن ترین هدایای تبلیغاتی همان الکترونیکی است؛ زیرا جهان امروزی کاملا الکترونیکی شده و روز به روز به سمت جلو گام بر می دارد. این نوع هدایا بیشتر، نیاز مردم جامعه را برطرف می سازند و کاربردی ترند؛ البته ویژگی بارز این نوع هدایا، داشتن گارانتی و داشتن کیفیت بالاست.

از جمله هدایای تبلیغاتی الکترونیکی می توان ست پاوربانک و فلش مموری و اسپیکر و هدست بلوتوثی را نام برد.

هدایای-تبلیغاتی-الکترونیکی

چاپ هدایای تبلیغاتی:

چاپ روی هدایای تبلیغاتی باید جلوی چشم و در دید مشتریان باشد، در ضمن چاپ روی هدایا علاوه بر نام کالا، باید شماره ی تماس و یا حتی آدرس تولید کننده و بازاریاب را داشته باشد.

یعنی درست مانند یک کارت ویزیت پزشک عمل کند. رنگ آمیزی خاصی داشته باشد. طراحی دقیق مارک و کیفیت چاپ و فوق العاده و چشمگیر بودن آن در موفقیت محصول و بازاریابی بسیار موثر است از هر تبلیغاتی باید یک مارک یا آرم قوی و خاص و بی نظیری را طراحی کنید که علاوه بر طراحی زیبا، چشم گیر و رنگ آمیزی فوق العاده ای نیز برخوردار باشد.

ساده است پیش از چاپ نکات زیر را در نظر بگیرید: از چه محصولی استفاده کنید که مناسب باشد، حتما لوگوی شرکت و یا محصولتان را طراحی و بر روی هدیه چاپ کنید، چطور کاری کنید که ماندگاری تان در ذهن ها و قلب ها بیشتر باشد.

چاپ ? روی هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن بر روی کسب و کار:

همه میدانید که برای برند بودن و مطرح بودن کالا، فقط کافیست که همیشه جلوی چشم دیگران باشید. بنابراین چاپ روی هدایای مورد نظر آگاهی مردم را بالا برده وبازاریابی را افزایش می دهد.

چاپ روی هدایای تبلیغاتی پر کاربرد

اما مکان و زمان و نوع هدیه نیز بسیار مهم است مثلا هدایای تبلیغاتی می تواند لباس فوتبال برای یک تیم مطرح یا حتی تیم فوتبال محلی باشد یا هدایا می تواند در سازمان های خیریه ارائه شوند. یا می تواند یک ست کامل، روی میز کار مدیر باشد که در دید ارباب رجوع است؛ و هر انسان دقیق و با سلیقه ای حتما به نوع کالایی که توسط مدیر استفاده می شود دقت کافی را دارد.

یا چاپی که بر روی خودکارهای هدیه داده شده به کارکنان یک شرکت. این یعنی کالای هدیه گرفته شده، قابل تایید ماست. چاپ روی هدایا، نام کالا و شرکت شما را برای مدت طولانی در ذهن مشتری ثبت می کند. نه تنها در ذهن مشتری، بلکه هر کس دیگری که با او در تماس باشد و چاپ تبلیغ شده ی شما را ببیند.

نکته ی مهم این است که هدیه تبلیغاتی بسیار خلاقانه و کاربردی با طرح و لوگوی زیبا از شرکت و محصول تبلیغاتی باشد این هدیه می تواند یک لیوان، یک سررسید و یا حتی یک خودکار باشد.

5 اهمیت هدایای تبلیغاتی:

انتخاب هدایا بسیار مهم است و این که کالای انتخاب شده ی تبلیغاتی چیست بسیار تاثیر گذار است. چون هدایای تبلیغاتی تاثیر مستقیم و موثری بر روی بازاریابی و جذب مشتری دارند، و فروشنده را یک گام و گاهی هم چندین گام به موفقیت و فروش بالای کالا نزدیکتر می کنند؛ پس رعایت برخی نکات، مهم و ضروری است:

استفاده درست و اصولی، در نظر گرفتن هدف، انتخاب مکان مناسب و زمان مناسب توزیع هدایا ( از بهترین مکان ها و زمان ها می توان کنفرانس ها، رستوران ها، و رویدادهای ورزشی و فضاهای عمومی را نام برد) ، انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب براساس شناسایی مخاطب( به عنوان مثال پیر، جوان، مدیرو…. بودن) ، کیفیت هدایا. همه و همه تاثیر بازاریابی مشتری را صد برابر می کنند.

هدایای تبلیغاتی الکترونیکی

 هدایای تبلیغاتی مهم هستند زیرا:

 1. خاطره ی کالای مورد نظر برای مدتی طولانی در ذهن مخاطب نقش می بندد. دوسوم افراد جامعه نام یک کالا و یا یک شرکت را به خاطر دریافت هدایای تبلیغاتی اش خیلی زود به یاد می آورند. پس هدایا تاثیری دراز مدت بر ذهن ها دارد.

 2. هدایایی که علاوه بر تبلیغ کالا، موثرهم باشند مقرون به صرفه هم خواهند بود.

 3. بعد از دریافت هدیه، شخص مورد نظر یک سفیر و پیکی برای برند مورد نظر خواهد بود. پس درانتخاب هدایای تبلیغاتی خود دقت لازم را به عمل آورید و وسواس به خرج دهید.

 4. ایجاد آگاهی و شناخت بیشتر از کالای مورد نظر برای شخص و اطرافیانش.

 5. هدایای تبلیغاتی به طرز فوق العاده ای مخاطب را مورد هدف قرار میدهد و در مکان و زمانی توزیع می شود که مخاطبانش را به خوبی می شناسد. و با هزینه ای به نسبت کم، دامنه ی نفوذ بالایی را ایجاد می کند.

هدایای تبلیغاتی در معرض دید مشتری و قابل لمس هستند و جایگزین مناسبی برای کارتهای تبلیغاتی؛ و دقیقا به این دلیل است که کارایی بالاتری دارند.

چرا هدایای تبلیغاتی باعث خوشحالی مخاطبان شما می شود؟

کادو گرفتن و کادو دادن کاری پسندیده و رضایت بخشی است و چون هدایای تبلیغاتی قابل لمس و دیدن هستند حس مهم بودن را به مخاطب القا می کند و اگر هدیه ی تبلیغاتی کاربردی و مفید باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد برای همیشه در ذهن مشتری ماندگار خواهد ماند.

دادن هدیه تبلیغاتی به مشتری به این معناست که شما برای ما مهم بوده اید. ما برای جلب رضایت شما وقت گذاشته ایم تا شما را راضی و خوشحال کنیم. تمامی این زحمات به خاطر شماست؛ پس خوشحال باشید. هر انسانی، دیوانه ی مهم بودن و دوست داشته شدن است پس خوشحال می شود، پس تمامی مشتریان از وقتی که فروشنده برایشان صرف کرده است احساس غرور و رضایت می کنند و آن را درک میکنند و هر هدیه ای مسلما پاسخی دارد، کمترین پاسخ به دریافت هدیه های تبلیغاتی، همان لبخند روی لب مشتریست و بیشترین پاسخ، انتخاب و خرید کالای تبلیغ شده است.

از طرفی چون بسیاری از هدایای امروزی دستخوش دنیای مجازی شده اند، گرفتن هدیه ای که قابل لمس باشد بسیار هیجان انگیز است. انسان ها وقتی با چشم خود ببینند و با دستان شان لمس کنند که کالایی برای آن ها و درباره ی آن ها و در جهت آسایش شان ساخته شده است خوشحال خواهند شد.

روز به روز سبک زندگی انسان ها در حال تغییر است، پس این هدایا نیز باید به روز باشند و هم گام با تغییرات روزانه، تغییر کنند، تا بتوانند باعث رضایت و خرسندی مشتری شوند.

کلام آخر این که هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین راه های بازاریابی ش می باشند؛ اما این اول و آخر کار نیست. دنیای کنونی روز به روز به سوی پیشرفت و نو شدن در حال حرکت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت کاتالوگ و لیست قیمت انواع هدایای تنها کافیست با ما در ارتباط باشید.❤️ هدایای تبلیغاتی درنا گیفت❤️
? سلام؛ چطور میتونم کمک کنم؟
این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه بهتری از مرور را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت، با استفاده ما از کوکی ها موافقت می کنید.